Jaki zasięg LTE w sieci Plus? (foto)
Łukasz Szewczyk
Kategoria: Telekomunikacja, 29 listopada 2011, 12:23

Komórkowa sieć Plus rozpoczęła internetową rewolucje w Polsce, wprowadzając do oferty szybki Internet LTE (do 100 Mb/s). W pierwszym etapie w zasięgu oferowanej przez Plusa technologii LTE znajdzie się co piąty Polak.

Komórkowa sieć Plus od wtorku - 29 listopada 2011 roku - oferuje swoim klientom Internet w technologii LTE (szerzej o nowej ofercie informujemy tutaj). Plus znalazł się, obok Cyfrowego Polsatu, w gronie pionierów nowej technologii. Do tej pory była ona dostępna u blisko 20 operatorów na świecie, a mogli z niej korzystać mieszkańcy dosłownie kilku krajów. Dziś Polska dołącza do takich państw, jak Szwajcaria, Japonia, Korea Południowa, USA oraz krajów skandynawskich - Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, które swoim mieszkańcom już oferują technologię LTE.

Od końca listopada z LTE będzie można korzystać w ponad 1,3 tys. miejscowościach w całej Polsce. Wśród miast objętych zasięgiem LTE znalazły się wielkie aglomeracje, m.in.: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Trójmiasto, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Opole, Lublin, Białystok, Rzeszów i Kielce, ale, co ważne, także dużo mniejsze miejscowości, np. Aleksandrów Kujawski, Bartoszyce, Golina, Jabłonowo Pomorskie, Kazimierz Dolny, Miastko, Parczew, Radymno, Szczawno-Zdrój, Węgrów, Zakroczym i wiele innych. W zasięgu tej technologii znajduje się obecnie prawie 22% populacji naszego kraju i - jak zapewnia operatora - będzie on dynamicznie poszerzany.
Komentarze (32)KodKomentarze 1 - 10 z 32

andrzej17 (andrzej.ostrowski AT onet.com.pl)
16:22
LTE mobilny śmiechu warte. W miejscu zamieszkania bardzo słaby zasięg. Podczas jazdy całkowity brak zasięgu. Czuję się oszukany.

Mery
13:06
Kiedy LTE będzie dostępny w okolicach Różana?

Pedro (Piotrek.Rydzik AT wp.pl)
13:37
yupii!!!!!

bbbbbbbb (natascha22 AT interia.pl)
15:32
ja jestem zokolic czestochowy i zasiegu nie umie zlapac od 3 dni pojawia sie na kilka minut i znika w sieci plus

maro88 (a2030671 AT rmqkr.net)
15:46
powinno być w reklamie LTE PIC NA WODE DO 100 MB/S, nawet w mieście nie osiąga połowy a zasięg to 5% powierzchni kraju, śmiechu warte, i limity danych to już porażka totalna, 1 mb/s na kablu daje więcej, darmo nie chce tego syfu

Tomek mc kwadrat (mischka1 AT wp.pl)
15:03
W OLSZTYNIE LTE NIE DO KUPIENIA NAWET JEŻELI CHCIAŁBYM ABONAMENT ZA 160 ZL

szczawik1212 (jakubszczanowicz AT o2.pl)
17:14
czy w orzelcu byl by zasieg przynajmniej 3g by sciagalo pliki do 500 kb na sekunde?

Tomek2
12:44
Zasięg LTE w Szczcinie, około 500m od nadajnika, jest.... żaden. Cały czas mam HSPA. Mieszkam w śródmieściu. Próbowałem w dwóch różnych miejscach. NIC. Dlatego z przyjemnością dzisiaj zwracam "modem LTE" i wypowiadam umowę (7 dni). Przestrzegam innych.

konsky5 (koniecznydariusz5 AT gmail.com)
17:06
W Poznaniu działa jak kit.Sprzedawca mnie oszukał,a pomoc techniczna każe latać po mieszkaniu w celu uzyskania lepszego zasięgu.Normalnie szok.

Cinho
21:24
3G nie jest dobrze rozwinięte a już się pchają w LTE. ja rozumiem ż e rozwijać się trzeba ale załatajmy jedno i dopiero idźmy w drugie.


Logowanie | Ustawienia | Strona główna
© 2004-2016 Priva.pl Sp. z o.o.