15 lutego start TVP ABC. Jakie zmiany w DVB-T?
Łukasz Szewczyk
Kategoria: Media, 22 stycznia 2014, 0:18

W połowie lutego 2014 roku nadawanie rozpocznie dziecięcy kanał TVP ABC, który dostępny będzie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Będzie to także okres ważnych zmian w ramach DVB-T.

Wiesław Łodzikowski, dyrektor ośrodka - TVP Technologie, na łamach TOK FM potwierdził start TVP ABC w dniu 15 lutego 2014 roku. TVP ABC to propozycja adresowana do dzieci w wieku 4 - 12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. Stacja zapewni dzieciom atrakcyjne i wartościowe pozycje programowe odpowiadające ich potrzebom oraz zainteresowaniom. Jednocześnie będzie stanowił wsparcie dla rodziców i opiekunów poprzez udostępnienie audycji o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych, a także bezpiecznych treści dla rozwoju najmłodszych.

Kanał TVP ABC od samego początku dostępny będzie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Tego samego dnia, w ramach pierwszego multipleksu, nadawanie rozpocznie TV Trwam. Znikną natomiast kanały TVP2 SD i TVP Info. Od tego momentu kanały TVP2 HD i TVP Info będą dostępne na trzecim multipleksie, w całości należącym do TVP.

Do 27 kwietnia 2014 roku na pierwszym multipleksie pozostanie także kanał TVP1 HD, który docelowo znajdzie się w ramach trzeciego multipleksu, by ustąpić miejsca nowym kanałom: Stopklatka TV oraz Fokus TV.
Komentarze (29)KodKomentarze 1 - 10 z 29

oszczędny
14:58
@ccccccc. Ja mam ncam,dvb-t i bezpłatny dostęp do trzydziestu paru programów upc.Wszędzie siła/jakość 100/100.Na powtarzających się kanałach obraz najlepszy jest z naziemnej czyli dvb-t. Czeskie publiczne kanały SD niczym nie ustępują naszym HD.Ale największe różnice widać na niemieckich kanałach z astry np. ZDF HD. Tam jest prawdziwe HD.

smiech
10:09
"Stacja TVP ABC zapewni dzieciom atrakcyjne i wartościowe pozycje programowe
udostępnienie audycji o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych"

Czekam niecierpliwie na przybysze z matplanety, sonda, laboratorium, zrób to sam - to tylko niektóre ciekawe propozycje z archiwum TVP
Oprócz tego oczekuję NOWO PRODUKOWANYCH PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH !!! bo z tym jest wybitnie słabo

bongola (artpost1 AT o2.pl)
4:17
[cytat msiemin]


... rodzicie powinni się nimi zajmować (czytanie bajek itp.)
Dziecko w wieku żłobkowym nie powinno tępo patrzeć w telewizor i nasiąkać badziewiem.

ccccccc
21:38
[cytat Dominik2005]


Antena jest na dachu nie możliwe że masz dobrą jakość antena siatkowa

Dominik2005
21:34
ccc. Coś chyba masz nie w porządku z zasięgiem lub sprzętem, bo u mnie (Częstochowa) jakość obrazu i dźwięku z DVB-T jest o wiele lepsza niż z dekodera HD Cyfrowego Polsatu a na pewno lepsza od kanałów FTA z obu satelit.

chris_best (chris_best AT o2.pl)
18:48
Cieszy mnie informacja, że TVP1 HD i TVP2 HD jednak zostaną w DVB-T bo obawiałem się, że w końcu je zdejmą, na rzecz powtórek, powtórek w jakości SD. Moja propozycja - mniej kanałów, za to w HD.

fredek (mddd AT dot.com)
17:55
Dajcie też TVP ABC na Hotbirda ! Nie rozumiem też czemu Rydzyk uczepił się Astry jak rzep psiego ogona. Przecież 90% posiadaczy anten ma je skierowane na 13E. Zeza ma mało kto.

ccccccc
17:15
[cytat ccccccc]


Pracownicy nadajników DVB-T dają minusy

pabloki
15:42
E co to za tvp abc bez gender. Poważnie od małego ogłupiają dzieci. Bajki już są na puls i puls2 na atm rozrywka a tvp tworzy dubel . Krrit powinna nie wydać koncesji. Można by konkludować że dvb-t w polsce to same bajki opowiada tylko. Ale ja wam mówie powinno być gender na tvp abc.

ccccccc
15:07
Te DVB-T to szajs obraz szatkuje nie da się nic oglądać i często tak jest stacje płaca wielką kasę a obraz tragicznie kiepski


Logowanie | Ustawienia | Strona główna
© 2004-2016 Priva.pl Sp. z o.o.