Będzie nSport w UPC? Operator odpowiada na ataki klientów
Łukasz Szewczyk
Kategoria: Media, 6 sierpnia 2013, 12:30

UPC Polska odpowiada klientom, którzy walczą o włączenie do oferty kanału nSport. "Rozmowy trwają" - zapewnia operator, który zwraca także uwagę na brak jasnych informacji nadawcy co do rozwoju nSport. Z kolei fanom polskiego żużla UPC proponuje... powtórki na Canal+ Sport.

Od kilku dni na fanpage`u UPC na Facebooku trwa coraz ostrzejsza krytyka abonentów UPC Polska, którzy apelują do operatora o wprowadzenie do oferty kanału nSport, tym bardziej, że od czasu powstania nc+ oferta stacji została wzbogacona, m.in. o transmisje T-Mobile Ekstraklasy, Ekstraligi żużlowej, a od dawna oferuje także mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Obecnie UPC Polska jest jedynym dużym operatorem bez nSport w ofercie.

Ataki nasiliły się na początku sierpnia, gdy z oferty UPC wycofano dwa kanały sportowe (ESPN America i ESPN Classic zakończyły nadawani w Polsce), nie oferując żadnych sportowych nowości w zamian. Zapewne wielu kibiców spodziewało, że w ramach suniętych kanałów pojawi się nSport, natomiast na razie jedynymi nowościami w UPC Polska było uzupełnienie oferty o brakujące kanały HD Grupy TVN (o czym więcej TUTAJ). Abonenci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, przygotowując w sieci petycję o włączenie do oferty nSport (więcej o tym TUTAJ).

Trwające wzmożone ataki abonentów zmusiły UPC do zajęcia stanowiska w sprawie planów dotyczących poszerzenia oferty o kanał nSport. Pełna treść prezentujemy poniżej:
Zależy nam na systematycznym wzbogacaniu oferty o pozycje, które gwarantują jakość i wartość dla klientów, dlatego analizujemy wszelkie komentarze, w tym także ekspertów. Przyglądamy się postępującej integracji wewnątrz platformy nc+, której efekty widać także w ramówkach kanałów sportowych Canal+ Sport i nSport. W ostatnim czasie łączone są redakcje sportowe tych kanałów. Obecnie jedynym kontentem wyróżniającym nSport jest lokalna Enea Ekstraliga, która jest także retransmitowana na Canal+ Sport, znajdującym się w naszej ofercie. Duże wydarzenia żużlowe jak np. Grand Prix jest już na Canal+. Również na Canal+/Canal+Sport/Canal+ Family dostępne są ważne transmisje piłkarskie w tym m.in. Liga Mistrzów, Liga Europejska, T-Mobile Ekstraklasa i wiele innych topowych zagranicznych lig. Nie mamy informacji, jak kształtować się będą dalsze losy ramówki nSport i czy będzie proponował widzom więcej treści na wyłączność. Niezależnie od tego nasze stanowisko, dotyczące prowadzonych rozmów jest nadal aktualne, a o wszelkich zmianach będziemy Was informować. - informuje UPC Polska na Facebooku
Przypomnijmy jednak, że w nSport pojawia się coraz więcej treści z oferty Canal+. Jak już informowaliśmy, oraz częściej nSport jest wykorzystywany, jako dodatkowa antena dla pakietu Canal+. I tak przykładowo, w drugiej połowie sierpnia w nSport znajdzie się transmisja meczu ligi francuskiej. Dodatkowo 20 sierpnia ruszają transmisje Ligi Mistrzów, podczas rozgrywek różne mecze równolegle będą transmitowane na kilku antenach. Dodajmy także, że obecnie pakiet Canal+ to praktycznie tylko jeden, cłodzienny kanał sportowy (Canal+ Sport), dlatego też w ramówce nSport pojawia się wiele powtórek programów z oferty Canal+, by widzowie mogli łatwiej trafić na dany program w przypadku jego przegapienia.
Komentarze (45)KodKomentarze 1 - 10 z 45

lscll
0:56
bedzie dodatkowo platne

nazgul74 (luszczynski AT interia.pl)
14:46
Witam
czytając dzisiaj plan transnisji na wrzesień w nc+ , stwierdziłem ucieka coraz więcej transmisji z pakietu canal+ , liga angielska od 17września , francuska, liga , żużel, liga mistrzów w piłce ręcznej,
pakiet mam właśnie dla ligi angielskiej, z tego wynika że nie jest to kanał bezwartościowy dla każdego kibica jak twierdz upc ,abonent

fci1
11:21
DAWAĆ NSPORT DO UPC !!! JUŻ BYŁEM SKŁONNY ZAPŁACIĆ ZA PAKIET CALAN+ JAK DOWIEDZIAŁEM SIĘ ZE SERIE A BEDZIE TAM POKAZYWANE ALE GDY ZOBACZYŁEM, ŻE MÓJ INTER PUSZCZAJĄ NA NSPORT TO EMOCJE OSTUDZIŁY SIĘ I UPC NIE ZAROBI DODATKOWYCH PIENIĘDZY NA MNIE !!! NSPORT W UPC NOW !!!!!!!!!!!!

roberts72 (roberts2 AT op.pl)
12:44
To jakaś granda!!! Opłata za UPC od sierpnia znowu mi wzrosła, nsportu jak nie ma tak nie ma, a na stronce Canal Plus czytam, że w następny weekend mecze ligi hiszpańskiej będą teraz w połowie transmitowane na nsport. I tak jak w ubiegłym sezonie były transmitowane 4 mecze La liga, tak od 25.08. będą już tylko 2, bo Real-Granaga i Espanyol-Valencia są tylko na nsport. Brawo, róbcie tak dalej. To miała być ta super zmiana! Robicie klientów w konia. Ja mam was już dość i w tym tygodniu rezygnuję z was. Wolę dopłacić i mieć całość w nc+ a nie wkółko dochodzić się z wami. Nie szanujecie wogóle ludzi. Czekałem od maja bo miała być dodatkowo Liga Mistrzów w nowym sezonie, ale wam już nie wierzą w nic

cladus23 (cladousl AT uroid.com)
15:19
narazie starczy mi c+.

pewex14 (pewex32 AT gmail.com)
15:33
Powiedzmy dostaniecie ten n sport i będzie powód do podwyżki.

bucky_larson
13:14
Nie wlacza kanal nSport do oferty UPC, poniewaz kanal nSport zostanie wkrotce zlikwidowany.

kelr4 (diueawra AT uroid.com)
10:57
cyfrowy tez nie ma nsport i co/

lokalna enea hit (pocztaela AT onet.eu)
22:34
<jedynym kontentem wyróżniającym nSport jest lokalna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Enea Ekstraliga, która jest także retransmitowana na Canal+ Sport>Czy "lokalna Enea Ekstraliga" to to samo co NAJLEPSZA LIGA ŻUŻLA NA ŚWIECIE KTÓRA JEST W POLSCE ? Bo tracę orientację i nie nadązam za głupotą UPC.A retransmisje czyli odgrzewane kotlety będzie UPC jadło sobie w coraz mniejszym gronie.Łatwo stracić widzów i gardzić nimi,ale NIE łatwo ich będzie odzyskać.

Bob Badowsky
22:25
<jedynym kontentem wyróżniającym nSport jest lokalna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Enea Ekstraliga, która jest także retransmitowana na Canal+ Sport>Czy "lokalna Enea Ekstraliga" to to samo co NAJLEPSZA LIGA ŻUŻLA NA ŚWIECIE KTÓRA JEST W POLSCE ? Bo tracę orientację i nie nadązam za głupotą UPC.A retransmisje czyli odgrzewane kotlety będzie UPC jadło sobie w coraz mniejszym gronie.Łatwo stracić widzów i gardzić nimi,ale NIE łatwo ich będzie odzyskać.


Logowanie | Ustawienia | Strona główna
© 2004-2016 Priva.pl Sp. z o.o.